Korekta do zmian w organizacji ruchu na ulicy: Generała Władysława Andersa

Z przekazanych informacji przez wykonawcę prac budowlanych przy realizacji linii tramwajowej do Fordonu dnia: 03.09.  informujemy, że zmiany w organizacji ruchu, o których informowaliśmy w komunikacie z dnia: 02.09. są nieaktualne i zostały zastąpione nowymi.

Wykonawca zdecydował się w pierwszej kolejności na zamknięcie północnego pasa ul. Andersa, a nie jak pierwotnie planował południowego odcinka ulicy – od ul. Brzechwy w kierunku ul. Kasztelańskiej od dnia: 09.09.2014r do: 24.10.2014r. Ruch na ul. Andersa w opisanym rejonie, będzie się odbywał dwukierunkowo z pierwszeństwem przejazdu.

UWAGA: Łącznik z kierunku ul. Sielskiej w kierunku ul. Andersa będzie wlotem podporządkowanym do ul. Andersa.

Nie będzie możliwości wjazdu z ul. Andersa w łącznik w kierunku ul. Skarżyńskiego – objazd zostanie poprowadzony w kierunku ul. Andersa, Akademicką do ul. Brzechwy. Ulice Brzechwy i Skarżyńskiego będą otwarte dla ruchu kołowego w obu kierunkach do ul. Pelplińskiej, jak i do ul. Fordońskiej. Z ulicy Skarżyńskiego nie będzie możliwości wjazdu w łącznik w kierunku Andersa, ponieważ będzie on wyłączony z ruchu.

Komunikacja miejska: autobusy linii 74 w obu kierunkach powrócą na wiadukt w ciągu ul. Brzechwy, natomiast autobusy linii 81 pojadą w obu kierunkach objazdem przez ul. Andersena. W związku z tym, zawieszeniu ulegnie obsługa przystanków (w obu kierunkach) Andersa – Kleberga oraz Andersa – Wiadukt. Przystanki zastępcze usytuowane będą na ul. Andersena.

Przepraszamy za zamieszanie powstałe zmianami planów wykonawcy budowy linii tramwajowej do Fordonu, jak również za utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *