Zawężenie pasa ruchu na ulicy Fordońskiej

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z wcześniej przekazywanymi informacjami, od dnia: 17.05.2014r. zostanie zawężona jezdnia północna ulicy Fordońskiej (w kierunku do centrum miasta) do jednego pasa ruchu na odcinku od ul. Kamiennej do ul. Wyścigowej. Kolejna, wprowadzana zmiana, związana jest z realizacją budowy tramwaju do Fordonu, a dokładnie koniecznością dostosowania geometrii ul. Fordońskiej do przebiegu nowej linii tramwajowej. Z uwagi na obecnie prowadzone prace budowlane w obszarze ul. Fordońskiej (na wysokości ul. Wyścigowej) i związane z tym, zamknięcie odcinka ul. Fordońskiej (w kierunku do Centrum) dla Kierowców został  wyznaczony objazd dwoma  pasami ruchu przez ulice:  Wyścigowa – Startowa – Towarowa.

Wykonawca prac drogowych dnia: 17.05.2014 roku rozpocznie dodatkowe prace budowlane na funkcjonującej w tej chwili trasie dojazdu do wyznaczonego obecnie objazdu (jezdnia północna ul. Fordońskiej na odcinku od ul. Kamiennej do ul. Wyścigowej). W związku z tym, zaplanował połówkowe zawężenia jezdni ul. Fordońskiej, które szczególnie podczas szczytu porannego mogą  spowodować utrudnienia w ruchu.

Podczas pierwszego etapu prac drogowych zaplanowanych od dnia: 17.05.2013 roku (sobota) zostanie wprowadzone dodatkowe zamknięcie prawego pasa ruchu na jezdni północnej ul. Fordońskiej (odcinek od Kamiennej do Wyścigowej), a dojazd do objazdu (Wyścigowa – Startowa – Towarowa)  będzie się odbywał na tym odcinku tylko jednym pasem ruchu.  Po przejechaniu zwężenia będzie dopuszczona możliwość poruszania się po objeździe dwoma pasami ruchu, tak jak dotychczas .

 

Szczegóły na schemacie nr 1

Po zakończeniu przebudowy prawej strony północnej jezdni ul. Fordońskiej Wykonawca przystąpi do zamknięcie lewego pasa ruchu na jezdni północnej ul. Fordońskiej (odcinek od Kamiennej do Wyścigowej), a dojazd do objazdu (Wyścigowa – Startowa – Towarowa)  będzie się odbywał na tym odcinku nadal tylko jednym pasem ruchu. Po przejechaniu zwężenia będzie dopuszczona możliwość poruszania się po objeździe dwoma pasami ruchu tak jak dotychczas .

Szczegóły na schemacie nr 2

Za utrudnienia wszystkich Użytkowników drogi serdecznie przepraszamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *