Aktualności

Bydgoscy radni przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Konstantego Dombrowicza uchwałę o utworzeniu spółki Tramwaj Fordon. Jej zadaniem będzie wybudowanie i rozliczenie inwestycji budowy linii tramwajowej do Fordonu.

Miasto objęło w nowo powołanej spółce wszystkie udziały o łącznej wartości nominalnej 6.236.000 zł.

Linia tramwajowa do Fordonu jest elementem większej inwestycji pod nazwą BiT City, którą Unia Europejska wesprze finansowo. Na budowę linii tramwajowej do Fordonu Bydgoszcz otrzyma 47 mln euro z Unii Europejskiej. Cała inwestycja musi zostać zakończona i rozliczona (w tym finansowo) najpóźniej do końca 2015r. Wstępny harmonogram prac przewiduje zakończenie prac projektowych na przełomie 2010/2011r., a w 2011r. rozpoczęcie prac budowlanych.

W pierwszej kolejności konieczne będzie podjęcie decyzji dotyczącej źródła finansowania inwestycji. Władze miasta rozważają emisję obligacji przychodowych lub zaciągnięcie kredytu bankowego w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Linia tramwajowa do Fordonu ma być skomunikowana z innymi liniami transportu publicznego na terenie tej dzielnicy. Ponadto, przy przystankach wybudowane mają zostać parkingi po to, aby zachęcić mieszkańców Fordonu do pozostawienia tam swoich pojazdów i podróżowania do centrum tramwajem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *